Zapraszamy na warsztaty

Rewitalizacja na okrągło

jak welodrom może kształtować przyszłość europejskich miast? Gra symulacyjna – warsztaty praktyczne warsztaty z myślenia o planowaniu przestrzennym w kontekście ruchu rowerowego w mieście.

Kino Nowe Horyzonty
ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21
sobota 17 września, godzina 13:00–15:00

Punktem wyjścia dla warsztatów będzie zastana i nowa infrastruktura rowerowa – a w tym obiekt Wrocławskiego Welodromu jako miejsca oferującego fantastyczny potencjał dla promocji rozwoju kultury rowerowej we Wrocławiu. Wraz z uczestnikami warsztatów zastanowimy się nad możliwościami, jakie niesie holistyczne myślenie o tego typu obiektach i jakie inne funkcje, oprócz sportowych, może dziś pełnić tor. Jak uczynić welodrom miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla lokalnych społeczności? Czy welodrom może stanowić miejsce działań twórczych, przestrzeń kulturalną, impuls do kreatywnych działań przestrzennych?

Warsztaty poprowadzi Hubert Kielan – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Urbanistyki i Procesów Osadniczych, architekt, projektant, krytyk urbanistyki, wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku DesignNow! – Sztuki Nowoczesne. W swojej pracy wykorzystuje big data, modele fizyczne i sztuczną inteligencję do symulowania zachowań ludzkich w istniejących lub projektowanych przestrzeniach.

Warsztaty zostaną poprzedzone wycieczką na Wrocławski Tor Kolarski im. Wernera Józefa Grundmanna (ul. Żmigrodzka 243), gdzie uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z obiektem, a także poznać jego historię oraz wspólnie zastanowić się nad jego przyszłością. Uzupełnieniem warsztatów będzie specjalnie przygotowany blok filmowy, w którym zostaną zaprezentowane filmy pokazujące welodrom z różnych perspektyw.

W warsztatach może wziąć max. 20 osób, obowiązują zapisy. Osobom, które się zapisały i otrzymały miejsce, wyślemy osobny e-mail z zaproszeniem.

Zainteresowany? Wyślij do nas swój adres e-mail i numer telefonu. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 września. Zaproszenia oraz szczegółowe informacje o warsztatach wyślemy Wam przed sobotą (16 września).

    CHCĘ WIEDZIEĆ, CO SŁYCHAĆ U BIKE DAYS!

    Bądź na bieżąco z informacjami, promocjami i innymi newsami od nas!
    Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Fundacji Proces Ciągły drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji marketingowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez Fundację Proces Ciągły w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)

    Rozumiem i akceptuję Politykę Prywatności, która określa, w jaki sposób będą wykorzystywane moje dane osobowe. (pole wymagane)