CZWARTEK, 3 PAŹDZIERNIKA 2019


Cyklografizm — plakaty, grafy, szmaty. Dookoła kultury rowerowej

GODZINA: 19:00


Kwiaciarnia Grafiki
ul. Smulikowskiego 6/8, drugie podwórko, suterena


Cyklografizm(cyklista daw. kolarz, rowerzysta; gráphō z greckiego pisać, rysować) dziedzina grafiki obejmująca dzieła o tematyce rowerowej. Wykonane dowolną techniką i powielane na dowolnym podłożu.

CYKLOGRAFIZM, to kolejny obszar wizualnej kultury rowerowej, który pojawia się na BIKE DAYSach. Może ciut mniej dynamiczny niż film, ale przez to bardziej uchwytny. Plakaty, grafy, szmaty czyli to czym kultura rowerowa obrasta. Będą cyklografy spod znaku Bike Days i Kwiaciarni Grafiki. Wystawa CYKLOGRAFIZM pozwoli, to wszystko zobaczyć, poczuć i... zakupić ♥.

SITODRUK NA ŻYWO. Bierzcie ze sobą na wernix jasne textyle. Będzie na tę okazję przygotowane sito z cyklografem, który będziecie mogli sobie własnoręcznie wydrukować. Za friko.

NOCNIK. Po wernisażu, jak będzie moc, to polecimy razem na rowerach w noc. Wpadajcie na swych maszynach. Potniemy w Warszawę niczym jakieś 608 czy N41.

PIATEK, 4 PAŹDZIERNIKA 2019


Zabawa w Klubie Festiwalowym

GODZINA: 23:00


Cafe Kulturalna
Plac Defilad 1

SOBOTA, 5 PAŹDZIERNIKA 2019


Hardcourt Bike Polo

GODZINA: TBA


W czasie festiwalu - Ghettocourt bike polo - warszawski klub hardcourt bike polo, zaprasza do spróbowania swoich sił w polo na rowerach! Gra jest zorganizowana z myślą o ludziach, którzy nigdy nie mieli szans zagrać w bike polo. Zasady uczestnictwa są proste, do przyswojenia w kilka chwil. Organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt (rower, kije i piłeczki).

W tym roku pod Pałacem Kultury zagrało już 150 osób, a zainteresowanie ciągle rośnie. Ekipa Ghettocurt bike polo z wielką radością podzieli się z Wami zajawką.

Miejsce i czas gier zostanie ogłoszony na kilka dni przed festiwalowymi projekcjami.

Stay tuned!

www.facebook.com/ghettocourtbikepolo
insta: @warsawbikepolo
DRINCAT - alleycat powered by Antymateria

ZAPISY: 22:30

START: 23:00 - KINO MURANÓW

ul. Gen. Andersa 5

META: Cafe Kulturalna

Plac Defilad 1

od 00:30 goldsprinty w Cafe Kultualna

NIEDZIELA, 6 PAŹDZIERNIKA 2019


Brunch Bike Days

GODZINA: 11:00

No Problem, ul. Bracka 20

Brunch to nieformalne spotkanie z ciekawym kolarzem. Zapraszamy na poczęstunek i rozmowę z Maćkiem Hopem i Sylwią (zwaną Pandą) prowadzącymi jeden z największych okołokolarskich blogów w kraju: hopcycling.pl

Jak sami mówią: "W ciągu ostatnich 6 lat napisaliśmy wpisy o łącznej długości ponad pół miliona słów pokrywające tematy bardziej lub mniej związane z rowerami. Relacja z Mistrzostw Świata skupiająca się na frytkach? Jazda przez Dolinę Śmierci lub Góry Atlas... na składakach? Wycieczka gravelem do albańskiej narko-wioski lub grzęźnięcie z szosą po pas w czarnogórskim śniegu? To właśnie my. Staramy się robić rzeczy nieoczywiste i nie zawsze sensowne upychając je w 26 dni urlopu rocznie.

Obecność na brunchu tylko dla osób z zaproszeniami. Aby uzyskać zaproszenie prosimy o kontakt poprzez wiadomość prywatną na FB
Warszawskie welodromy — wycieczka rowerowa

START: 13:00

No Problem, ul. Bracka 20

META: 15:00

pod Kinem Muranów

Historia kolarstwa torowego w Warszawie idealnie wpisuje się w tragiczne losy Stolicy. Tory powstawały i upadały. Kładły je, nie eksplozje bomb, tylko łychy deweloperów. Rajd po warszawskich welodromach przybliży ciut historię tych miejsc. Trasa przejazdu będzie wiodła po welo i cyklodromach. Z finałem na ciągle istniejącym torze Orzeł, o którego uratowanie walka trwa.

Przejazd będzie odbywał się po drogach z otwartym ruchem ulicznym. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Każdy z nich porusza się po drodze na własną odpowiedzialność.

Dystans ~33,3 km